دسته بندی های مطلب
رشد عصب شناختی
از سری مقالات : آموزشی

نرمش در مادران باردار و رابطه آن با رشد جنین

نویسنده: مدیر سایت       7 اردیبهشت 1395       2,979 بازدید

یک مطالعه نشان داده است که اگر مادر در دوران بارداری نرمش کند مغز جنین با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد.

محققان دانشگاه مونترال در کانادا ثابت کرده اند که 20 دقیقه نرمش به مدت سه روز در هفته، نقش قابل توجهی در رشد ذهنی کودکان دارد و حتی می تواند در آینده مانع چاقی آنان شود.

این نتایج با تحقیق روی زنانی انجام شد که سه ماهه دوم و سوم بارداری را سپری می کرده اند. یک گروه از این زنان زندگی فعالی داشته و چند بار در هفته ورزش می کرده اند و گروه دیگر زندگی بی تحرکی داشته و بیشتر وقت خود را به استراحت می گذرانده اند. محققان سپس به بررسی فعالیت مغزی جنین ها پرداخته و متوجه شدند که مغز فرزندان مادران گروه اول رشد بیشتری داشته است. دانشمندان علت این موضوع را افزایش میزان اکسیژنی عنوان کرده اند که هنگام انجام دادن حرکات ورزشی وارد بدن مادران میشود. در حالی که بی تحرکی در دوران بارداری مشکل هایی به هنگام زایمان در پی دارد، اما فعالیت داشتن در این دوران، زایمان را راحت تر می کند و باعث می شود مادران پس از تولد فرزندانشان زودتر بهبود پیدا کنند. با این حال دانشمندان اعلام کردند که باید تحقیق های بیشتری در زمینه میزان رشد توانایی های بینایی، حرکتی، زبانی نوزادان و ارتباط آن ها با نحوه زندگی مادران انجام شود.


7 اردیبهشت 1395       2,979 بازدید  

مطالب مرتبط

نظرات شما

نظری ثبت نشده است

پریازدیدترین مطالب

محبوب ترین مطالب

جدیدترین ویدیوها

موردی یافت نشد
+Google Instagram twitter Pinterest Facebook YouTube LinkedIn

استفاده از مطالب سايت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به وب سایت ستران می‌باشد.

پیشگامان ایده نگارطراحی و پیاده سازی

فروشگاه آلند

دیجی باطری