دسته بندی های مطلب
 صوت و حنجره
از سری مقالات : آموزشی

کیفیت صدای خود را ارزیابی کنید

نویسنده: مدیر سایت       9 اردیبهشت 1395       3,008 بازدید

اگر میزان تودماغی بودن صدا بیش از حد باشد نشان دهنده اسپاسم عضلانی غیرطبیعی در ناحیه قاعده زبان و حلق است که منجر به خستگی زودرس در صداسازی و افت شدید وسریع کیفیت و کمیت صدا میشود.

در این آزمون هدف بررسی میزان تودماغی بودن صداست. توصیه می شود تمام مراحل اجرای ازمون را به صورت ویدیوئی یا صوتی برای بررسی های متعدد ثبت کنید.

در حالت عادی از 1 تا 10 بشمارید. در مرحله ی بعد با انگشتان خود بینی را ببندید و مجددا از 1 تا 10 بشمارید. تفاوت کیفیت صدا و میزان تودماغی بودن در این دو حالت خیلی جزئی است و نباید خیلی جلب توجه کند. اگر صدای شما در حالت دوم تفاوت قابل توجه با حالت اول داشت، مطمئن باشید که ایرادهای عملکردی در سیستم صداسازی و گویایی شما حین صحبت کردن و آواز خواندن وجود دارد. برای اطمینان می توانید صدای ضبط شده ی خود را برای بار دوم در دو حالت مقایسه کنید. اگر صدای شما در حالت بینی بسته، بیش از حد حالت تودماغی به خود میگیرد، نشان دهنده ی اسپاسم های عضلانی نامناسب در عضلات حلق و زبان است و ادامه این وضعیت می تواند به مرور اثرات نامناسبی روی قدرت و کیفیت صدای شما بگذارد. در این صورت معاینه ی دقیق حلق و حنجره و بررسی شیوه صداسازی توصیه می شود.

9 اردیبهشت 1395       3,008 بازدید  

مطالب مرتبط

نظرات شما

نظری ثبت نشده است

پریازدیدترین مطالب

محبوب ترین مطالب

جدیدترین ویدیوها

موردی یافت نشد
+Google Instagram twitter Pinterest Facebook YouTube LinkedIn

استفاده از مطالب سايت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به وب سایت ستران می‌باشد.

پیشگامان ایده نگارطراحی و پیاده سازی

فروشگاه آلند

دیجی باطری