دسته بندی های مطلب
توانبخشی عصب شناختی
از سری مقالات : آموزشی

سبک زندگی مناسب می تواند نقش کلیدی در بهبود کودکان مبتلا به ADHD داشته باشد.

نویسنده: مدیر سایت       2 تیر 1395       3,060 بازدید

بسیاری از خانواده ها حداقل به صورت موقتی و در مقاطعی از زمان با کودکان سربه هوا، شلوغ، ناآرام و کم توجه چالش داشته اند. از این رهگذر واژه بیش فعالی برای خیلی از خانواده ها آشناست. این علائم اگر در کودکی ماندگار باشد معمولا تشخیص اختلال ADHD داده می شود و در بسیاری از مواقع درمان های دارویی که شامل ریتالین و ریسپریدون است، به عنوان راه حل اصلی و در دسترس تجویز می شود. با این وجود نگرانی از عوارض داروهای مذکور همواره خانواده ها را تشویق به دنبال راه جایگزین می کند. واقعیت این است که این داروهای محرک عوارض مختلف عصبی و غیر عصبی دارند و تجویز آن ها باید به عنوان راه حل نهایی روی میز قرار گیرد.

مطالعه ی جدیدی نشان می دهد سبک زندگی سالم و ایجاد عادت های مناسب می تواند به شکل معجزه آسایی علائم کودکان مبتلا به ADHD را بهبود بخشد. در این مطالعه 184 کودک مبتلا به این بیماری با 104 کودک همسن سالم به دقت مقایسه شدند. نتایج نشان داد که سبک سالم زندگی در کودکان مبتلا بهَ ADHD بسیار کمتراست. این سبک و رفتارها توسط آکادمی متخصصان اطفال آمریکا، موسسه ملی خواب آمریکا و دپارتمان آمریکایی کشاورزی به عنوان رفتارهای ضامن سلامت معرفی شده اند.

بر اساس معیارهای چند نهاد آمریکایی مذکور، کودکان نباید بیشتر از 1 تا 2 ساعت در روز در معرض صفحات دیجیتالی مانند تلویریون، کامپیوتر، لب تاب یا تبلت باشند. آن ها همچنین باید حداقل یک ساعت در روز فعالیت فیزیکی داشته باشند، 9 تا 11 ساعت در طول شب بخوابند و 7 تا 10 لیوان آب به صورت روزانه مصرف کنند. همچنین مصرف نوشابه های شیرین و قنددار باید در کودکان محدود باشد. نتایج مطالعه نشان داده که پیروی از این چند اصل ساده می تواند کودکان مبتلا به ADHD را زیر و رو کند و علائم بیماری را بهبود بخشد.

2 تیر 1395       3,060 بازدید  

مطالب مرتبط

نظرات شما

نظری ثبت نشده است

پریازدیدترین مطالب

محبوب ترین مطالب

جدیدترین ویدیوها

موردی یافت نشد
+Google Instagram twitter Pinterest Facebook YouTube LinkedIn

استفاده از مطالب سايت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به وب سایت ستران می‌باشد.

پیشگامان ایده نگارطراحی و پیاده سازی

فروشگاه آلند

دیجی باطری