دسته بندی های مطلب
رشد عصب شناختی
از سری مقالات : آموزشی

داستان گیج کننده ی لکنت و نقش والدین

نویسنده: مدیر سایت       31 فروردین 1395       3,712 بازدید

شروع داستان: فرزندتان با ذوق و شوق پیشتان می آید و سعی می کند صدایتان بزند. ماماما....ماما. یه لحظه شوکه می شوید و به روی خودتان نمی آورید. ولی اندکی نگران می شوید و همین باعث کنجکاوی بیشترتان روی گفتار کودک می شود. و او ادامه می دهد به داداش بگو ماماماشینو پس بده! نگرانی بیشتر می شود. دلهره عجیبی میگیرید و همین باعث می شود با عصبانیت داداش بزرگتر را خطاب قرار دهید. با خود می گویید این که تا دیشب که رفت تو رختخوابش خوب حرف میزد!! سعی می کنید آرامش خود را حفظ کنید ولی مرتب کودکتان را می پایید. او نگاه های سنگینتان را حس می کند و نگران می شود. پسر بزرگ تر هم از برخورد و عصبانیتتان برای پس گرفتن ماشین عصبانی است و منتظر غفلت شما است تا از داداش کوچکتر انتقام بگیرد.

تصویر فوق برای خانواده هایی که با مشکل لکنت فرزندشان درگیر هستند کمابیش آشنا است. متاسفانه عدم آگاهی عمومی در مورد رشد زبان و اختلالات مختلف مربوط به آن، به همراه حجم عظیمی از اطلاعات نادرست و گمراه کننده در فضای مجازی خانواده را سردرگم کرده و به بیراهه می کشاند. در صورت مواجه با شرایط فوق توصیه اکید و مهم، مشورت سریع با یک متخصص گفتاردرمانی است. 

31 فروردین 1395       3,712 بازدید  

مطالب مرتبط

نظرات شما

نظری ثبت نشده است

پریازدیدترین مطالب

محبوب ترین مطالب

جدیدترین ویدیوها

موردی یافت نشد
+Google Instagram twitter Pinterest Facebook YouTube LinkedIn

استفاده از مطالب سايت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به وب سایت ستران می‌باشد.

پیشگامان ایده نگارطراحی و پیاده سازی

فروشگاه آلند

دیجی باطری