دسته بندی های مطلب
توانبخشی عصب شناختی
از سری مقالات : آموزشی

افراد در معرض خطر سکته مغزی باید داروهای کنترل فشار خون مصرف کنند

نویسنده: مدیر سایت       1 اردیبهشت 1395       857 بازدید

بیش از یک میلیارد نفر در دنیا به فشارخون بالا مبتلا هستند و سالانه 4/9 میلیون نفر در دنیا به خاطر این بیماری می میرند. تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی قرار دارند، باید فارغ از سطح فشار خونشان داروهای کاهنده ی فشار خون مصرف کنند.
پروتکل های درمانی فعلی شروع درمان فشار خون را در آستانه فشار خون 80/130 میلیمتر جیوه  توصیه می کنند. اخیرا این آستانه برای شروع درمان به 90/140 میلیمتر جیوه در افراد غیرمسن و 90/150 میلیمتر جیوه در افراد مسن تغییر پیدا کرده است.
نتایح یک بررسی سیستماتیک روی 123 مطالعه که بین سال های 1996 تا 2015 انجام شده و در مجموع 600000 نفر شرکت کننده داشته اند، منجر به ارائه ی یک رژیم درمانی جدید شده است. نتایح این مطالعه در شماره ی دسامبر 2015 مجله Lancet به چاپ رسیده است. یافته های این مطالعه نشان می دهد کاستن از سطح فشارخون حتی پایین تر از درجاتی که در حال حاضر به عنوان فشارخون نرمال در نظر گرفته می شود، می تواند به طور قابل ملاحظه ای بروز اختلالات قلبی-عروقی را کاهش داده و جان میلیون ها نفر را نجات دهد.
بیماران با سابقه ی نارسایی قلبی، بیماری های کلیه و دیابت از جمله گروه های در معرض خطر حمله ی قلبی و سکته ی مغزی هستند. نتایج مطالعه نشان می دهد به ازای کاهش هر10 میلی متر جیوه از فشار سیستولیک، خطر حمله ی قلبی تا 20 درصد کاهش می یابد. این کاهش بدون توجه به وضعیت فشار خون فرد به دست می آید و حتی اگر سطح فشار خون نرمال باشد (85/130 میلی متر جیوه) باز هم این کاهش خطر مشاهده خواهد شد. نتایج بررسی اخیر از لزوم کاستن فشار خون سیستولیک به زیر 130 میلی متر جیوه با استفاده از داروهای کاهنده ی فشار خون در بیماران در معرض خطر حمله ی قلبی و سکته ی مغزی حمایت می کند.

1 اردیبهشت 1395       857 بازدید  

مطالب مرتبط

نظرات شما

نظری ثبت نشده است

پریازدیدترین مطالب

محبوب ترین مطالب

جدیدترین ویدیوها

موردی یافت نشد
+Google Instagram twitter Pinterest Facebook YouTube LinkedIn

استفاده از مطالب سايت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به وب سایت ستران می‌باشد.

پیشگامان ایده نگارطراحی و پیاده سازی

فروشگاه آلند

دیجی باطری